Készüljünk a nyaralásra babával!
2013 július 10. | Szerző: dorothylevele@gmail.com |
Ha gyerkőccel nyaralni indulunk, akkor már jó előre fel kell készülnünk. Gondolni kell a szálláslehetőségekre, az utazás fáradalmaira, a higiéniára és természetesen az étkezési lehetőségekre. A nyaralás előtt legalább egy héttel üljünk le, és kezdjünk el listát írni azokról a dolgokról, amiket be kell csomagolnunk, és el kell intéznünk. A lista mindig legyen szem előtt, és amint készen vagyunk valamivel, pipáljuk ki, így tudjuk, hol tartunk.
Mit csomagoljunk be?
Ruhát mindenképpen! Legyen minden napra egy garnitúra ruhája a gyereknek, és még készüljünk plusz három szettel a biztonság kedvéért. Legyen benne pizsama és melegebb ruha is, és ne maradjon ki a kalap, és persze a cipők sem.
Tisztasági felszerelést! Készítsünk össze mindent a pelenkázáshoz: pelenkát, törlőkendőt, popsikrémet, hintőport, szemetesszákot a használt pelenkáknak. Ne felejtsük el összekészíteni a baba saját fürdetőjét, samponját, hajkeféjét, törölközőjét, fogkeféjét sem. Nem baj, ha fertőtlenítő gél is van a csomagunkban, jól jöhet az utazás során.
Ennivalót, ha szükséges. A nyaralás típusától függ, hogy mennyire érdemes étellel is felkészülni. Akinek erre is gondolnia kell, azoknak ajánljuk, hogy ha tápszeres a baba, akkor vigyünk magunkkal belőle, nehogy a helyszínen ne lehessen ilyet kapni. Azokban az országokba, ahol nem iható a víz, mindenképpen készüljünk babavízzel is.
Játékokról se feledkezzünk meg! Ha szeretnénk egy nyugodt nyaralást, akkor gondoskodjunk arról, hogy a csemete kedvenc játéka ne maradjon ki a csomagból. Ezen kívül még csomagoljunk be olyan játékokat, amik hosszabban lekötik a gyerkőcöt (homokozó-, fürdő- és autós játékok). Persze könyvről se feledkezzünk meg, jó szolgálatot tehet a kocsiban és este a meséléskor is.
Fontos, hogy legyen megfelelő gyógyszer nálunk! Jobb felkészülni, mint megijedni, ezért legyen nálunk napégés és rovarcsípés elleni krém, láz- és fájdalomcsillapító, és hasmenés elleni szer is. Utazás előtt pár hónappal váltsuk ki az ingyenes európai betegbiztosítási kártyát a családnak, és ne hagyjuk otthon az iratainkat sem. Nézzünk utána, hogy utazáskor a babának milyen iratokra van szüksége pontosan.
A babakocsi ne maradjon otthon! Még sokszor furán néznek az emberek azokra az anyukákra, akik babakocsiban tolnak 3 éves gyerekeket, de nyaraláskor sokkal könnyebb úgy kirándulni, ha a kocsi kéznél van. Bele lehet ültetni, ha a gyerkőc megunta a sétálást, vagy egyszerűen elfáradt. Ilyen esetekben nagyon jól jöhet egy könnyű, esernyőre csukható sport babakocsi, ami alig foglal el helyet a csomagtartóban.
Védelmet a nap ellen! Keressük elő a kiskalapot, legyen kifejezetten gyerekek számára készített magas faktorszámú naptejük, és egy UV szűrős napszemüveg is nagyon jól jöhet a nyaralás alatt.
Mivel utazunk?
Ha autóval: érdemes felkészülnünk a hosszabb útra elegendő folyadékkal, esetleg étellel. Helyezzünk fel napellenzőt az ablakra, hogy ne zavarja a gyerkőcöt a napsütés. Amennyiben ketten utazunk a babával, vásároljunk olyan babatükröt, amivel látjuk a babát. Gondoskodjunk játékokról is, amik hosszabb időre lekötik a figyelmét. Főként kisbabák esetében óránként érdemes megállni, kivenni a babát a gyerekülésből, és megmozgatni magunkat.
Ha repülővel: Indulás előtt hívjuk fel a légitársaságot, és egyeztessük, hogy mit kell vinnünk, esetleg kell-e gyerekülés, babavíz, milyen lehetőségek vannak az etetésre. Legyen nálunk egy itatópohár, mert a fül bedugulását fel- és a leszálláskor ivással el lehet kerülni. Játékról és esetleg könyvről gondoskodjunk, sőt a babakocsit is magunkkal tudjuk vinni, de ezt is érdemes előre megbeszélnünk a légitársasággal.
Tischler János
Mini-Manó Babacentrum megálmodója
A cikk megjelent a Bébik, kicsik és nagyok magazin júniusi számában!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: